I špatné věci jsou k něčemu dobré!-1.díl

14. ledna 2009 v 20:45 | MaRkéŤulka |  I špatné věci jsou k něčemu dobré!
writter : Týně


Šla jsem poměrně vytížená ze školy. Přecházím ulici, nic nejede. Najednou slyším ,,HEY!" otočím se za tím, kdo to vykřikl. Je to docela hezký kluk, může mu být tak 19 let. Usměju se na něj. On jen ukazuje za mě a něco křičí. Přidávají se k němu další kluci. Je jich pět. Podívám se za sebe a vydím jen karoserii auta. Cítím jak přeletim celý auto.
Citím neuvěřitelnou bolest. Záda mám asi rozlámaný na tisíc kousků a nemůžu pohnout nohama. Cítím, že nemám ani moc vzduchu. Jediné co ještě sptřím je, že auto, které mě porazilo odjíždí a někdo ke mně běží a vykřikuje nějaká slova a pak nic… vlastně za to jsem ráda, necítím bolest.


Ovšem o několik okamžiků později se opět probudím. Jen nastevřu oči. Citím neuvěřitelnou bolest a také vidím toho kluka, který na mě křičel, ted se ode mě vzdaluje. Nespíš mi dával umělé dýchání, protože někdo jiný má na mém hrudníku ruce. Pomalu vydechnu, ten kluk se opět přibližuje, nechá svou tvář na mými ústy. ,,Dýchá," křikl štastně a hlavně nějakým cizím jazykem, byla jsem však ve stavu, kdy bych mu stejně nerozuměla, ,,dýchá, Izzy dej už ti ruce pryč. Kde je sakra ta sanitka." Rozčiloval se a rozhlížel se.
,,ne- není vzhůru?" zeptal se neurčitě někdo jiný. Já jsme nebyla schopná slov. Vracelo se mi vědomí a s ním i všechny ty bolesti a šok, z toho co se stalo a proč nemohu pohnout nohama. ,,Slyšíš mě?" zeptal se mě ten kluk. ,,jo," uniklo mi slabě. Z očí mi oddkapávali slzy, kdo tohle nezažil neví jak hrozná bolest to je. ,,odpověděla ti, ale jinou řečí." Řekl někdo. ,,no to je jasný, když jsme v česku, že nebude odpovídat anglicky, ještě navíc po takovém šoku." Odvětil druhý, ,,ale byla to docela rána co, to musí bolet." Řekl někdo další. ,,Richie, podívej," ozval se opět někdo z nich, ,,ona- ona pláče?"

Ten kluk nejspíš Richie se ke mně sklonil a utřel mi z tváře slzy. Mluvil nejspíš anglicky, ,,Neboj se, holka neboj sanitka už-" ,,už jsou tu," vystartoval jeden z nich, ,,no kde jste takovou dobu, srazilo jí auto, museli jsme jí dát umělý dýchání a vy- vy klidně přijedete takhle pohodlně."slyšela jsem někoho se rozčilovat.
Pak jsem viděla jen jak mě někdo někam nabýral a pak zase nic.
Probudila jsem se už nejspíš v nemocnici, když mě odváželi. ,,ahoj," byl to zase ten kluk, pohladil mě po tváři, ,,neměj strach, zůstaneme tady s tebou." Řekl a dal mi pusu na tvář a potom už mě někam vezli.


,,Richie, to mi mohlo bejt jasný, že budeš tady." ,,co je?" ,,co je? Na to bych se měl zeptat já! Hele já vím, že jsme tu holku předtím viděli, ale opravdu si myslíš, že jí pomůžeš, když tady budeš sedět na zadku?" ,,to nevím, ale musím tady být s ní." ,,musíš?" ,,chci!" ,,ohhh bože, ty ses zamiloval." ,,samozdřejmě, že ne. jen, mi na ní záleží, protože kdyby se naohlídla na nás třeba by jí to auto-" ,,ani tě nepoznala, kdyby věděla kdo seš vyběhla by za tebou a byla by rychlejší jak to auto, třeba je to fans Tokio hotel a až se probudí bude mít řeč o tom, že jsi přelsaze-" ,,Izzy mlč, probouzí se."
Cítila jsem, jak mě někdo chytil za hlavu a do očí mi svítil nějaké světlo. Držel mě za ruku , a potom čekal až se plně proberu, něco do mě píchnul, nejspíš injeknici. Probrala jsem se a sáhla jsem si na nohy, ,,j- já nemám nohy," řekla jsem vyděšeně. ,,Ale máte nohy slečno," řekl s úsměvem doktor, ,,pamatujete si něco?" zeptal se mě. Vyděšeně jsem se rozhlédla, ,,j- já vím… karoserie, modré auto a pak bolest a tyhle kluky." Řekla jsem, doktor přikývl ,,co mám s nohama?" zeptala jsem se. ,,nehoda zapříčinila poškození míchy, nedalo se nic dělat., už chodit nebudete. A za život vděčíte těmhle chlapcům, kteří vás oživovali." Rozbrečela jsem se.

Taky jsme slyšela, že se na něco ten hezký kluk ptá, doktor odpovídal dost vyhýbavě a potom sem přišli další tři kluci. Doktor jim ještě něco řekl, anglicky a potom odešel. Plakala jsem. Ten hezký kluk se posadil ke mě na postel a objal mě. ,,neměj strach," řekl anglicky. ,,já mám strach." Odvětila jsem česky. ,,promiň," ozval se někdo další, ,,nerozumíme ti nejsme češi, mluv prosím anglicky." Řekal. ,,jo to by bylo jasný, že nejste češi. My tak hezký kluky nemáme." Sesmolila jsem angličtinu, kteoru mě můj stav dovoloval. ,,kdo jste?" zeptala jsem se. Kluci si vyměnili překvapené pohledy, ,,já jsem Richie Stringini." Představil se pak ten, co seděl na posteli, ,,Izzy Gallegos," kývl na mě ten druhý, ,,Vinnie Tomas." ,,Chris Watrin." ,,Jay Khan." Představili se všichni. ,,A ty?" zeptal se jeden z nich. ,,já jsem mrzák!" řekla jsem česky. ,,promiň, ale nerozumíme česky." Řekl Vinnie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 janča janča | E-mail | 14. ledna 2009 v 22:24 | Reagovat

super!!! pokračkooooo

2 annyny annyny | E-mail | Web | 14. ledna 2009 v 23:01 | Reagovat

to bylo vtipný :D já jsem mrzák..promiň, nerozumíme česky :D To člověka potěší :-)

Jinak hezkej začátek ;-)

3 Iwís Iwís | 15. ledna 2009 v 12:47 | Reagovat

jojo super..ale detail Vince není Thomas ale Tomas..:D:Dpromin nemohla jsem si to odpustit

4 _MiShQa_RiCHiE_<3 _MiShQa_RiCHiE_<3 | E-mail | 15. ledna 2009 v 14:27 | Reagovat

pááni.. to je teda začátek xD

to bude ještě zajímavý..

Honeeem PokráčQo :O)

5 Tery Tery | 15. ledna 2009 v 17:59 | Reagovat

však ona tam má tomas......pěkná povídkma tak pokráááčko

6 Iwís Iwís | 16. ledna 2009 v 12:46 | Reagovat

aha..fákt:Dtak to sry jsme se nějak překoukla

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
information copyright +++ us5-richie-4ever.blog.cz
design and layout copyright +++ Asheen and LAYFORteam